Як вибрати картоплесаджалку

 Як вибрати картоплесаджалку

Висадка картоплі - важливий етап в процесі вирощування овочів, велике значення має як якість і сорт посадкового матеріалу, так і метод посадки. Коли обсяги невеликі, сотки три або чотири, цілком можна обійтися лопатою, садити як в шаховому порядку, так і в ряд або траншею. Але якщо Ваша земельну ділянка перевищує десять соток, обробити її вручну стає складніше і потрібно думати про механізацію. Посадка картоплі механічним способом можлива за допомогою різного виду картоплесаджалок.

Для мотоблока мотокультиватора або мототрактора потрібно вибирати саджалку з одинарною зчіпкою, можливий варіант як однорядної, так і дворядної, з об'ємом бункера до 100 літрів, є саджалки, в яких передбачений бункер для добрив для його одночасного внесення в грунт. Для тракторів використовують саджалки з триточковим навішуванням, та можливістю одночасної висадки від одного до чотирьох рядів, як з цільними так і роздільними бункерами, стрічковим або ланцюговим транспортером із загальним об`ємом від 100 до 300-400 літрів. Також плюсом для саджалки буде можливість різних регулювань; глибини висадки, ширини міжряддя, кроку між картоплею, якщо планується посадка пророслої картоплі, потрібно звернути увагу на наявність майданчика для оператора.

                               

одноточкове навішування 

 

триточкове навішування

Популярністю серед вітчизняних аграріїв користуються універсальні моделі саджалок, бункера яких встановлені на незалежній рамі, а для закопування картоплі встановлені стрілчасті окучники, знявши бункер, таку саджалку можна застосовувати в якості міжрядного або суцільного культиватора. Існують також картоплесаджалки на плузі, що складаються з двухкорпусного плуга і бункера, перший корпус нарізає борозну, в яку по транспортеру, що працює від приводу колеса з зачепами, подається картопля, після цього другий корпус зариває картопля. Універсальність картоплесаджалки на плузі, в тому, що плуг можна використовувати окремо для оранки.

стрічковий транспортер

ланцюговий транспортер

На сьогоднішній день, ринок сільгосптехніки пропонує широкий вибір картоплесаджалок для мотоблоків, мотокультиваторів, мінітракторів, як вітчизняних так і зарубіжних виробників. Зіставивши технічні характеристики і рекомендації, запропоновані в даній статті, Ви зможете вибрати модель, яка відповідає вашим запитам.


16.04.2018 1453 0

Комментарии

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використайте звичайний текст.